IMG_8379.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Tato stránka je věnována mému cestování po zámcích, hradech, rozhlednách a věžích, jeskyních a podzemí, které se nacházejí na našem území i v zahraničí.

ČECHY

SLOVENSKO

POLSKO

MUZEUM TECHNIKY U6 - OSTRAVA

Pro školy, ale i pro veřejnost, je zde interaktivní technické muzeum „Malý svět techniky“. Vše v atmosféře vědecko-fantastických knih Julese Verna, jehož datum narození (1828) je identické s rokem zrodu Vítkovických závodů.
Scénář výstavy vkusně využívá díla Julese Verna, která se zde stávají synonymem pro určitá období vývoje techniky průmyslu. Rozdělují výstavu do logických celků podle známých knih „Cesta do středu země“, „Ocelové město“, Cesta kolem světa za 80 dní“, „Robur dobyvatel“, „Pán světa“ „Ze země na měsíc“, „Plující město“ a „Zmatek nad zmatek“.
V tomto interaktivním technickém muzeu je pro návštěvníky připravena celá řada vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě. 
Návštěvníci mají také možnost vidět ukázku výroby elektrické energie, poznání Voltova článku a princip jeho využití. 
Pro příznivce motorů je zde zachycen jeho začátek od parního stroje a plynového dmychadla, přes elektromotor až po spalovací motor. 
Zvláštní lahůdkou pak pro příznivce techniky je část věnovaná letectví a kosmonautice, včetně vystaveného skutečného původního motoru letadla MIG 21 a v budoucnu i celého letadla včetně simulátoru letu.
Na konci každé etapy si návštěvník muzea může zcela jednoduše otestovat své získané znalosti, což zejména u dětí přizpívá k jejich lepšímu zapamatování.
Naší snahou je zbavit mladé lidi strachu z technických oborů a učebnic plných čísel, vzorců, grafů a dat a přiblížit jim využití vědy a techniky prostřednictvím konkrétních vynálezů, které ovlivňují náš každodenní život a jsou součástí našeho průmyslového kraje.
Pro děti je výstavě mnoho míst, kde si mohou na zajímavých hračkách vyzkoušet svou zručnost.
Kombinace moderního muzea, tvůrčí dílny a vzdělávacího prostoru, techniky a průmyslu v souvislostech. 
V okolí není místa, kde by k sobě výuka, technika, historie a především zábava měly tak blízko.
 Je zde i program pro pedagogy ZŠ a SŠ, protože i učení může být zábavou. Naší myšlenkou je pomoci učitelům v nových metodách a poznatcích, jak učit a popularizovat technické a přírodovědné obory novou, zábavnou formou. 
Učitelé navíc neodejdou s prázdnou, zdarma obdrží digitální hry, animace, simulace, které mohou zpestřit jejich výuku na školách. 
Další podrobnosti a rezervační kalendář na jednotlivé kurzy najdete na stránce „Pro školy“.

ZDROJ: http://www.dolnivitkovice.cz/36/cs/node/2667
FOTOGALERIE
OTEVÍRACÍ DOBA
2015 CELOROČNĚ
Muzeum techniky U6 10.00 -. 18.00
VSTUPNÉ
2015 DOSPĚLÉ SNÍŽENÉ DĚTI 3-6 LET RODINNÉ ZTP/ZTP-P ŠKOLY POZNÁMKA
U6 90,-Kč/110,-Kč 50,-Kč/70,-Kč 30,-Kč/30,-Kč 250,-Kč/290,-Kč 50,-Kč/90,-Kč 50,-Kč/70,-Kč prac. dny/víkendy
WEB STRÁNKA
GPS
Ruská 2994/18,  
Ostrava - Vítkovice 
703 00

49.8190267N
18.2813247E
NÁVŠTĚVA
06. BŘEZNA 2015
TOPlist
logo_wander-book.png
logo.gif
rajem-rozhlednovym.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one