IMG_8379.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Tato stránka je věnována mému cestování po zámcích, hradech, rozhlednách a věžích, jeskyních a podzemí, které se nacházejí na našem území i v zahraničí.

ČECHY

SLOVENSKO

POLSKO

DVORCE U BOROVAN

ZOO Dvorec se nachází v Jižních Čechách, 4km od Borovan směrem na Trhové Sviny. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Za zvuků vydávající zvířata se můžete přenést do různých kontinentů .

V ranních hodinách nám zpívají giboni, navazují na ně seriémy a jeřábi, později se přidají lvi a tygři. K večeru je možné slyšet vytí vlků a šakalů. Nedivte se až vás pozdraví papoušci, zvuk vydávající lemuři vám bude připadat jako smích Hurvínka a oslík svým hýkáním bude vyžadovat vaši pozornost .
Zastoupené kontinenty
Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontinentu. Najdete zde skupinu lvů, které se daří pravidelně rozmnožovat, levharty, hrocha, šimpanze, paviány, želvy, pakoně, antilopy losí, přímorožce, watusi, africké ptactvo, kaloně a další africká zvířata.
Nejen zástupci Afriky obývají tuto zoo, americký kontinent je zde zastoupen tapírem, kapybarou, marami, papoušky, drápkatými opičkami, lamami guanako a mnoha dalšími druhy.
Asijský kontinent zde zastupují bílí tygři, gibon lar, kterého se podařilo rozmnožit, buvol domácí či velbloud dvouhrbý, makakové a jiná zvířata.
Australie zde má prozatím nejmenší počet zvířat a tím je kakadů.
Evropu a euroasii nám zde připomenou vlci, medvěd hnědý, rysi, tygři ussurijští,..
Chováme také domestikovaná zvířata jako jsou lamy, ovce, kozy, prasata mangalice a drůbež.
Jedovatí hadi - pavilon Venomous
V roce 2014 byl slavnostně otevřen pavilon VENOMOUS, ve kterém najdou obdivovatelé jedovatých hadů největší kolekci kober rodu naja. V pavilonu je vybudována noční expozice pro pár ovíječe skvrnitého a terárium pro anakondy velké.
Jsme druhou zoo v ČR, která vlastní vzácné tygry indické v bílé formě. Naši jedinci Nena a Nanu pochází ze zoo Kernhorf v Rakousku.
ZOO Dvorec pro děti
Zoo nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky a každoročně zde probíhají akce pro děti, jsou zde dvě dětská hřiště, lavičky k odpočinku, občerstvit se lze pod pergolou v Hospůdce u krokodýla. Sociální zařízení je hned na začátku trasy u exponátu kostry žirafy.
Parkoviště
Prostorné parkoviště umožňuje bezpečně zaparkovat i velkému počtu aut. Jenom pozor při přecházení silnice, na které je snížena rychlost na 50km a označena značkou oznamují výskyt chodců, ale někteří řidiči toto nerespektují.
Areál zoo je přizpůsoben pro pohyb s kočárky, vozíčkáře.Terén je většinou v rovině a zvládnou ho i starší lidé. Každoročně jsou v zoo vysazovány stromy, túje, křoviska, okrasné rostliny a trávy, aby postupně vznikala místa se závětřím či stínem a aby se zde zvířatům dobře žilo.
ZDROJ: http://www.zoodvorec.cz/zakladni-informace-o-zoo-dvorec_22.html
FOTOGALERIE
OTEVÍRACÍ DOBA
  PONDĚLÍ-NEDĚLE, SVÁTKY
LETNÍ SEZÓNA (DUBEN - SRPEN) 09.00 - 18.00
PODZIMNÍ SEZÓNA (ZÁŘÍ - ŘÍJEN) 09.00 - 17.00
VSTUPNÉ
2017 PLNÉ DĚTI 3-14LET RODINNÉ DŮCHODCI ZTP ZTP+DOPROVOD
ZOO DVORCE 140,- 60,- 340,- 100,- 60,- 60,-
PERMANENTKA DOSPĚLÝ RODINA 2+2 RODINA 2+3 DOSPĚLÝ+DÍTĚ
ZOO DVORCE 590,- 1290,- 1390,- 690,-
Neomezený počet vstupů po dobu platnosti karty (1 rok od zakoupení), parkoviště v ceně.
Karta je nepřenosná (pouze s OP).
OSTATNÍ SLUŽBY CENA ZA HODINU - OSOBU
PRŮVODCE PO ZOO 1000,-
OŠETŘOVATELEM V ZOO 2999,-
SLEVY  
VSTUPENKA PŮDA PLNÁ POHÁDEK 10%
VSTUPENKA FUNPARKU (PANDA ČB) 10%
KARTIČKA DÁRCE KRVE 10%
LIPNO CARD 10%
Slevy lze uplatňovat na vstup dospělé osoby nebo dítěte ve věku 3 - 14 let. Na jiné vstupy nelze slevu uplatnit. Na slevu nevzniká právní nárok.
WEB STRÁNKA
GPS
48.8734744N
14.6554017E
NÁVŠTĚVA
6. ZÁŘÍ 2017
TOPlist
logo_wander-book.png
logo.gif
rajem-rozhlednovym.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one